Využijte Canon na maximum! Zaznamenejte a sdílejte svá letní dobrodružství!

PRAHA, 8. června 2017 – V létě vznikají miliardy fotografií. Na výletech a dovolených, na hudebních festivalech, zahradních party, při sportování, při setkání s přáteli nebo rodinou… Léto je zkrátka plné zachycování a sdílení jedinečných zážitků. Jak na dokonalé snímky? A jak je lehce sdílet se svými přáteli? Canon přináší rady, jaký fotoaparát a službu využít v konkrétních situacích.

  • Jak pořídit skvělé snímky z výletu na hrad nebo zámek
  • Jaký fotoaparát si vzít do lesa na houby?
  • I vaše zvíře si zaslouží hezkou fotku
  • Podvečerní pohoda u táboráku
  • Digitální služby zdarma pro sdílení i pořádek
  • Aplikace, se kterou využijete fotoaparát na maximum

I vaše zvíře si zaslouží hezkou fotku
Chcete lepší fotky vašeho psa, kočky nebo morčete? Sedněte nebo lehněte si na zem, abyste s nimi byli v jedné rovině a použijte co největší zoom. Rozdíl uvidíte okamžitě. Stejný trik můžete použít i v zoo, pokud to bezpečnostní prvky dovolí. Skvělá pozice vám ale nepomůže, když budete mít pomalý foťák. Zvíře nepostojí. Snadno to půjde s digitální zrcadlovkou Canon EOS 77D, která pořídí až šest fotografií za sekundu a v režimu živého náhledu zaostří za pouhé tři setiny sekundy. Její automatické zaostřováním v režimu živého náhledu je nejrychlejší na světě.

Fotíme na zámku
Baví vás návštěvy hradů a zámků? A při každé návštěvě si připlácíte za možnost fotit i v interiérech? Pak víte, že takové fotky z mobilu často vyjdou zrnité a rozmazané.  Pro fotky jako z pohlednice potřebujete kvalitní foťák. Třeba bezzrcadlovku Canon EOS M6, která i při špatném osvětlení zajistí bohaté barvy i detaily výsledných snímků. A oceníte ji i na hradním nádvoří, kde můžete narazit třeba na sokolníka. EOS M6 fotí rychlostí 7 snímků za sekundu (v případě pevného zaostření dokonce 9 snímků za sekundu) takže si budete moci vybrat ten nejlepší snímek.

Úlovky v lese
Ranní brouzdání rosou v letním tichém lese. Hledání hub a vychutnávání si probouzející se přírody, kterou zasypávají paprsky světla, prorážející si cestu skrz koruny stromů. Takovou krásu prostě musíte vyfotit. A co teprve, když narazíte na kapitální „úlovek“ v podobě hřibu s dokonale sametovou hlavičkou. Pro fotku, ostrou jako břitva, se chcete přiblížit co nejvíc. Při dlouhých procházkách navíc hraje roli každý gram. Ideální řešení je lehký kompaktní a stylový PowerShot G9 X Mark II, který nabízí objektiv s trojnásobným optickým zoomem. Skoro až neuvěřitelný detailní záběr pomocí režimu Makro ze vzdálenosti od jediného centimetru pořídíte také kompaktním fotoaparátem Canon PowerShot SX730 HS. Můžete si být jisti, že budete z lesa odcházet spokojeni. I bez košíku plného hub.

Podvečerní pohoda u táboráku
Také milujete prázdninové večery, kdy měkké podvečerní slunce pomalu přechází v šero a večerní zábava teprve začíná? S přáteli sedíte u hořícího táboráku a užíváte si společnou zábavu a krásnou přírodu, která vás obklopuje? Takové krásné chvíle je důležité uchovat, případně se o ně podělit. Pro podobné okamžiky, které si díky své výjimečné atmosféře zasluhují vzpomínku ve špičkové kvalitě, se perfektně hodí digitální zrcadlovka Canon EOS 800D. Pro fotky za šera disponuje jak nabídkou režimů, určených právě pro tyto situace, tak i svou konstrukcí, která dovoluje fotit doslova u táboráku nebo ve světle svíčky (pro odborníky: maximální hodnota ISO je u ní 25 600 a je možné ji rozšířit až na 51 200). Díky výklopnému dotykovému displeji se navíc můžete blýsknout snímkem ze zajímavého úhlu. 

Sdílejte snímky snadno
Za všech zmíněných fotoaparátů můžete snímky pár stisky tlačítka přenést na Facebook nebo Instagram. Ale to je jen začátek. Letos v létě si můžete ve fotkách snadno udržet pořádek. Zadarmo si například můžete uložit až 15 GB fotek ve službě irista, která ukládá snímky v originální kvalitě a navíc je inteligentně označuje podle obsahu. Na iristě si pak vyberete fotky například sportu, nebo západů Slunce, a z nich pak zvolíte ten nej. Snímky můžete přímo z iristy snadno sdílet. Irista vám pomůže i v případě, že si raději chcete fotografie vytisknout. Stačí si je vybrat a pak objednat tisk ve špičkové kvalitě. Službu irista v českém jazyce najdete na této webové adrese www.irista.com.

Rodiny s dětmi ocení digitální službu Lifecake, která všem příbuzným dovoluje fotky velmi snadno a přitom zcela soukromě sdílet mezi sebou. Celá rodina se tak může během pár okamžiků podělit o zážitky z výletů a prázdninových dobrodružství a označit ty nejpovedenější. Službu Lifecake najdete zde: www.lifecake.com.

Ochočte si svůj foťák
S tím, abyste ze svého foťáku dostali maximum, pomůže bezplatná aplikace Canon Photo Companion. Ta prostřednictvím kurzů, přizpůsobených jednotlivým typům fotoaparátů, poradí, jak pořídit nejlepší snímky. Začnete jednoduchými tipy a postupně se dostanete až na mistrovskou úroveň. Se zdokonalováním vám pomůže i inspirace od ambasadorů Canon. Na letních cestách pak můžete čerpat z rad, díky kterým získáte odpověď na otázku, jak různé metropole zpoza hledáčku zachycovat dosud nevídaným způsobem.

Všechny uvedené aplikace jsou dostupné prostřednictvím Google Play i App Store.

Fototechniku na léto lze pořídit výhodně v rámci některé z letních promoakcí, které má nyní Canon spuštěné. Více na www.canon.cz/akce.