Canon slaví 10 000 nainstalovaných tiskáren CrystalPoint. Je s nimi úspěšný i v České republice.

Praha, 29. ledna 2018 – Společnost Canon, globální lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dosáhl důležitého milníku - celosvětově bylo nainstalováno 10 000 zařízení ColorWave s technologií tisku CrystalPoint.

ColorWave 700, představitel 3. generace technologie CrystalPoint, je navržen pro různorodé aplikace CAD/GIS a Graphic Arts.

První generace velkoformátových tiskáren ColorWave byla uvedena v roce 2008.  Tato technologie nabízí přednosti inkoustového i laserového tisku a zároveň se zbavila jejich nevýhod. S vysokou kvalitou lze tisknout na běžná média bez povrchové úpravy či recyklovaný papír. Jde o ideální řešení pro širokou řadu aplikací včetně výkresů CAD, map a plakátů. Okamžitě suché výtisky, které jsou navíc odolné proti vodě, jsou dokonale vhodné i pro krátkodobé venkovní využití.

Do roku 2018, kdy si připomeneme 10. výročí technologie CrystalPoint, zaznamenaly tiskárny ColorWave již více než 80 instalací u řady spokojených zákazníků také v České republice a na Slovensku.
„ColorWave je univerzální, odolná a efektivní tiskárna. Během deseti let toto zařízení prokázalo dlouhodobou schopnost tisknout ve vysokých objemech, bez jakéhokoli kompromisu v kvalitě výstupů,” říká Jiří Linhart, produktový manažer společnosti Canon Česká republika a Slovensko.

Podle Jiřího Linharta zákazníci oceňují spolehlivou a prověřenou technologii s kompletní českou lokalizací. „Samozřejmostí je funkce kopírování, skenování a tisku pomocí jednoho „zeleného“ tlačítka, kterou znají z ostatních modelů velkoformátu s logem . Jde o čistou a ekonomickou technologii s kvalitním servisním zázemím,“ upřesňuje Jiří Linhart.

Úspěšná třetí řada
Zařízení ColorWave 500 a 700 představují už třetí generaci tiskáren založených na technologii tisku CrystalPoint. Jejich design podporuje široké spektrum aplikací pro poskytovatele tiskových služeb, pracovní skupiny a centrální reprostřediska. Oba modely jsou ideální pro tisk CADu a map, ColorWave 700 je navíc vhodný i na reklamní a POP/POS tisky.

„Pro český trh jsou modely CW500 a CW700 ideálním řešením. Jsou v souladu s tiskovými objemy našich zákazníků a s jejich požadavky na kvalitu a ekonomiku provozu. Oblíbenost a počet nainstalovaných kusů všech tří generací CrystalPoint na našem trhu tomu jen dávají za pravdu. Lze očekávat, že díky neustálému vývoji budou další modely ještě úspěšnější,“ říká Jiří Linhart.
Modely ColorWave podle produktového manažera Canon Česká republika a Slovensko nacházejí na českém trhu největší uplatnění v segmentu AEC, tedy hlavně v projektových firmách, kde je barevný tisk samozřejmostí. Na druhém místě jsou komerční reprocentra s přesahem do oblasti Graphic Arts. Převažuje zájem o model CW700 díky jeho větší univerzálnosti a vyšší produktivitě.

Zákazníci: jeden ColorWave nahradí dva až tři různé stroje
Tři zařízení ColorWave pomáhají dlouhodobě rozvíjet podnikání i společnosti SKORI, která poskytuje tiskové služby především na Vysočině, v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. „Z našeho pohledu je ColorWave jediným skutečně univerzálním velkoformátovým barevným strojem na trhu. Na jediném stroji tiskneme mnohem širší spektrum zakázek než předtím na klasickém inkjetu – černobílé i barevné výkresy, 3D pohledy, plakáty, infografiku na krátkodobé eventové akce, dokonce například fototapety. Na to bychom jinak potřebovali dva až tři různé stroje,“uvádí ředitel společnosti SKORI Bohuslav Skořepa, který kromě snadného ovládání oceňuje hlavně tradiční spolehlivost a robustnost konstrukce. „Není mnoho strojů na trhu, které by vydržely tolik, u jiných značek bychom měli za sebou již jednu či dokonce dvě obměny.“

Na produktivitu a rychlost zařízení ColorWave nedá dopustit ani projektová firma SUDOP Praha, která již pět let tiskne převážně čárovou kresbu s pomocí dvou strojů ColorWave 650 s on-line skládačkami estefold 4311. „Rychlost zpracování oproti původním inkoustovým plotrům bez skládačky nelze srovnávat. To, na čem dříve pracovalo několik lidí celý den, zvládá nyní jeden člověk za půl dne,“ říká Lukáš Wendlík ze společnosti SUDOP Praha. Díky nejnovější verzi softwaru Publisher Select lze obsluhovat obě zařízení z jednoho rozhraní a síla strojů se může projevit naplno.

Nová zařízení ovlivnila nejen rychlost odevzdávání zakázek, ale díky variabilitě a možnostem tisku na různá média umožnila firmě SUDOP Praha rozšířit své tiskové služby. „K tisku a skenování výkresové dokumentace tak přibyl i tisk fotografií, bannerů, plakátů, reklamních materiálů, polepy deskových materiálů a výroba a tisk obrazů či fototapet,“ uzavírá Lukáš Wendlík.