Oživte své vzpomínky s novými domácími tiskárnami Canon

PRAHA, 5. prosince 2017 – Canon představuje dvě nové tiskárny z produktové řady PIXMA – modely TS205 a TS305. Obě tiskárny jsou ideální pro domácí uživatele a studenty, kteří ocení jak malé rozměry, vysokou kvalitu tisku, širokou konektivitu a funkční možnosti, tak i nízkou pořizovací cenu.

  • Kompaktní stylový design a snadné používání
  • Tisk fotografií v bezokrajovém formátu 10 x 15 cm
  • Wi-Fi konektivita s možností přímého tisku z chytrých zařízení (pouze model TS305)
  • Funkce Smartphone Capture and Copy, která umožní mobilem vyfocenou papírovou předlohu a snímek převést do formátu PDF (pouze model TS305)

PIXMA TS205

PIXMA TS305

Domácí bezokrajový tisk
Rádi vzpomínáte nad fotografiemi? Pak asi budete souhlasit, že lépe vždy vypadají snímky bez okrajů, zejména pak v případě formátu 10 x 15 cm (4 x 6 palců). S nejnovějšími modely PIXMA je tisk takových fotek velmi snadný a pohodlný i u vás doma. Tiskárny PIXMA TS205 i PIXMA TS305 jsou navíc opravdu rychlé, takže tisk fotografie zvládnou za pouhých 65 sekund. Kvalita tisku je v případě modelů TS205 a TS305 dokonalá, a to i díky originálním inkoustům značky Canon. Ostrost tištěných textu zajišťuje černý pigmentový inkoust, zatímco nejživější barvy inkousty na bázi barviva.

Vysoká produktivita i snadná propojitelnost
Canon nové tiskárny navrhl s ohledem na maximální produktivitu i nízké tiskové náklady. Součástí nejnovějších modelů je tak například funkce automatického zapínání a vypínání, která šetří energii i peněženku majitele pokaždé, když se tiskárna právě nepoužívá. Dostupné jsou i volitelné inkoustové kazety v provedení XL. Například v případě XL kazety s černým inkoustem je výtěžnost oproti standardní variantě větší přibližně o 120 procent. Užitečné jsou i senzory pro detekci vloženého papíru, které šetří čas spojený s jeho ruční výměnou.

Tiskárna TS305 je kompatibilní s technologiemi AirPrint1 i Mopria2 a zpřístupňuje tak výhody bezdrátové konektivity. Tisk z chytrého telefonu nebo tabletu již nemůže být rychlejší ani pohodlnější. K dispozici je navíc i aplikace Canon PRINT3 a podpora služby PIXMA Cloud Link – spektrum funkcí dostupných z prostředí mobilních zařízení je tedy ještě širší a uživatelé mohou snadno tisknout jak své nejnovější selfie snímky uložené na Instagramu, tak například i dokumenty v úložišti Google Drive.

Snadné je i samotné nastavení Wi-Fi a zajištění trvalé konektivity. Canon TS305 podporuje připojení v tradičním síťovém režimu využívajícím router i v režimu přístupového bodu. Tato tiskárna je navíc kompatibilní také s technologií Bluetooth4, která společně s aplikací Canon PRINT umožňuje včas informovat o případných chybách nebo problémech. Navíc dokáže uživatele navést na odpovídající kapitolu v on‑line příručce, která nabídne přesný postup pro snadné a rychlé vyřešení vzniklé situace.

Z části i multifunkční zařízení
Canon TS305 není jen tiskárnou. Ve spojení s aplikací Canon PRINT se jedná o multifunkční zařízení, které dovoluje snadné kopírování dokumentů. Funkce Smartphone Capture and Copy umí pomocí chytrého telefonu pořídit snímek jakéhokoli dokumentu, od jízdního řádu autobusové linky až po vyúčtování služeb za dodávku energií, a převést ho do formátu PDF. Takové soubory pak lze jednoduše ukládat, sdílet i tisknout. Digitalizaci usnadňuje i speciální mřížka, která se nachází na vrchní straně tiskárny a zajišťuje přesné umístění fotografovaného dokumentu. Díky mřížce může aplikace získaný obrázek přesně vyrovnat a dát tak výstupu profesionální podobu i ve chvíli, kdy byl snímek pořízený s nakloněným telefonem.

Bez povšimnutí by neměla zůstat ani aplikace Canon Message in Print, která umožňuje do tištěných fotografií vložit neviditelné zprávy – například přání k narozeninám nebo video na YouTube. Takovou zprávu může příjemce fotografie dekódovat právě pomocí svého telefonu5


1 Pro zařízení s operačním systémem iOS

2 Pro zařízení s operačním systémem Android

3 Pro zařízení s operačními systémy iOS a Android

4 Technologie Bluetooth s nízkou spotřebou. Funkcionalita zajišťovaná technologií Bluetooth a aplikací Canon PRINT Inkjet/SELPHY nemusí být dostupná na všech chytrých telefonech s operačním systémem Android. Bluetooth a související loga jsou registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a společnost Canon Europe je oprávněná k jejich odpovídajícímu využití. Ostatní ochranné známky a obchodní názvy jsou majetkem příslušných vlastníků.

5 Vyžaduje iPhone 6 nebo novější a operační systém iOS 9.0 nebo novější