Canon uvádí nové inkoustové tiskárny PIXMA a skenery CanoScan

PRAHA, 2. srpna 2018 – Canon dnes představil novou řadu inkoustových tiskáren PIXMA a chytrých skenerů CanoScan. Jednou z novinek je i první inkoustová tiskárna značky Canon typu „vše v jednom“ pro formát A3 – PIXMA TS9550. Nové univerzální tiskárny a skenery jsou skvělými pomocníky v domácnostech, při tvůrčí práci i podnikání, zejména pak díky svým chytrým vlastnostem a mimořádnému výkonu.

Řada PIXMA TS9550

Řada PIXMA TS8250

Řada PIXMA TS6250

PIXMA MG3650S

Řada PIXMA TR4550

CanoScan LiDE 400

CanoScan LiDE 300

Nové inkoustové tiskárny Canon PIXMA

Modelová série Canon PIXMA TS9550 – kompaktní, propojená tiskárna typu „vše v jenom“ formátu A3

Canon PIXMA TS9550 je kompaktní inkoustová tiskárny typu „vše v jednom“, která i při rozměrech tiskáren pro formát A4 umožňuje tisknout až ve formátu A3. Díky špičkové technologii tiskové hlavy FINE a pěti samostatným inkoustům vytváří nová tiskárna výstupy v profesionální kvalitě i fotografie s bohatou škálou tónů a životností 100 let1. Samozřejmostí je spolupráce s chytrými telefony i Wi-Fi konektivita, díky kterým je tato tiskárna ideální pro použití ve firmách i domácích kancelářích.
Canon PIXMA TS9550 je kompatibilní s technologiemi AirPrint (iOS) a Mopria (Android), které umožňují přímý tisk z chytrých zařízení.

Součástí elegantního designu nové tiskárny je i intuitivní dotykový displej s úhlopříčkou 10,8 cm – přímo z tohoto displeje lze tisknout například brožury. Canon PIXMA TS9550 je výjimečná také snadným skenováním rozměrných dokumentů, stejně jako v případě tisku až do formátu A3. Své příznivce si jistě najde i dvoucestný podavač papíru a automatický podavač dokumentů až na 20 listů. Canon PIXMA TS9550 bude k dispozici v atraktivním bílém provedení (modelové označení PIXMA TS9551C) i v elegantní černé barvě ideální pro nasazení ve firmách a domácích kancelářích.

Modelová série Canon PIXMA TS8250 – tiskárny typu „vše v jednom“ se šesti inkousty a bezdrátovou konektivitou pro fotografie ve špičkové kvalitě

Canon PIXMA TS8250 je univerzální stylová tiskárna, opět typu „vše v jednom“, která je ideální pro domácí i kancelářské použití. Díky šesti samostatným inkoustům včetně fotografické modré umožňuje toto kompaktní zařízení i vysoce kvalitní tisk fotografií, a to až do formátu A4. Jednoduchost použití zvyšuje také bezdrátová konektivita a nechybí ani podpora služby PIXMA Cloud Link (prostřednictvím aplikace Canon PRINT dostupné pro systém iOS a Android). Ovládání dále zjednodušuje dotykový displej s úhlopříčkou 10,8 cm.

Nová tiskárna je velmi rychlá, za minutu zvládne vytisknout 15 listů černobíle a 10 barevně. Více než pár sekund nezabere ani tisk bezokrajové fotografie ve formátu 10x15 cm (4x6 palců). Součástí Canon PIXMA TS8250 je i dvoucestný podavač papíru a v případě zájmu o větší ekonomickou efektivitu tisku lze využívat volitelné inkoustové kazety v provedení XL a XXL2.

Modelová série Canon PIXMA TS6250 – kompaktní tiskárna typu „vše v jednom“ pro domácnosti

Canon PIXMA TS6250 se může pochlubit jemnými detaily ve fotografiích a díky samostatnému pigmentovému inkoustu i ostře černými texty. Profesionálně vypadající dokumenty si tak mohou uživatelé vytisknout i v prostředí domova. Na vysoké kvalitě výstupů se podílí konstrukce s pěti oddělenými inkousty a v případě potřeby lze tisknout fotografie bez okrajů až do formátu A4. Příjemným bonusem je také automatický oboustranný tisk.

V kombinaci s Wi-Fi konektivitou a zdarma dostupnou aplikace Canon PRINT lze i tuto tiskárnu ovládat z chytrých zařízení a prostřednictvím služby PIXMA Cloud Link přistupovat k oblíbeným cloudovým službám. Ovládání tiskárny je díky intuitivnímu dotykovému displeji s úhlopříčkou 7,5 palců velmi snadné a tisk i skenování lze zahájit během několika málo sekund. 

Modelová série Canon PIXMA MG3650S – perfektní chytrá a rychlá tiskárna typu „vše v jednom“

Jednou z mnoha předností domácí tiskárny PIXMA MG3650S je bezproblémová bezdrátová konektivita, která umožňuje snadné propojení s chytrými zařízeními a cloudovými službami. Nechybí vysoká kvalita výstupů, vysoká rychlost a díky možnosti využívat volitelné inkoustové kazety v provedení XL ani vysoká efektivita tisku. Výhodou je také automatický oboustranný tisk, který snižuje spotřebu papíru.

Modelová série PIXMA TR4550 – kompaktní multifunkční tiskárna pro domácí kanceláře

Canon PIXMA TR4550 se vyznačuje snadno použitelnou bezdrátovou konektivitou a mezí hlavní přednosti patří také produktivita, a to i v případě skenování, kopírování a faxování (součástí tiskárny je také automatický podavač dokumentů až na 20 listů3). Užitečná je kompatibilita s aplikací Canon PRINT, díky které lze tisknout, skenovat a kopírovat i bez zapnutého počítače – stačí chytrý telefon.

V kontextu jednoduchosti ovládání je důležité vyzdvihnout i podporu technologií AirPrint a Mopria, stejně jako možnost přímého bezdrátového připojení, které je výhodné v případech absence síťové infrastruktury. Prostřednictvím technologie PIXMA Cloud Link je možné skenovat přímo do oblíbených služeb včetně Google Drive a Dropbox4.  Novinka navíc umí naskenovat obě strany identifikačního průkazu do jedné výstupní stránky a zrychluje tak práci s těmito typy dokumentů.

Nové ploché skenery Canon CanoScan

Canon CanoScan LiDE 400 – stylový skener s vynikající rychlostí i kvalitou výstupů

Tento prémiový skener nabízí vysokou rychlost i kvalitu výstupů při současném důrazu na minimální prostorové a energetické nároky (napájení má na starosti konektor USB typu C). Díky sofistikovanému designu se CanoScan LiDE 400 může pochlubit kompaktními rozměry i stojanem svislé polohy šetřící cenné místo na pracovní ploše. Nový skener zvládá rozlišení až 4 800 x 4 800 dpi a dokáže tak věrně a ve všech podrobnostech reprodukovat libovolný dokument či fotografii. Skenování jedné stránky barevně v rozlišení 300 dpi trvá pouhých osm sekund a díky krytu „Z“ se dvěma závěsy zvětšujícími maximální tloušťku skenovaných dokumentů až na 21 mm je bezproblémové i zpracování materiálů jako knihy, časopisy nebo souhrnné zprávy. Kombinace automatické optimalizace nastavení, oprav dokumentů a vylepšování digitalizované podoby fotografií (Auto Scan, Auto Document Fix a Auto Photo Fix5) s technologií LiDE zajišťuje, že pro každou jednotlivou skenovanou předlohu jsou použita ta nejlepší nastavení – což opět výrazně zjednodušuje celý proces digitalizace dokumentů.

Canon CanoScan LiDE 300 – kompaktní a snadno použitelný skener pro domácnosti a kanceláře

Plochý skener Canon CanoScan LiDE 300 pro formát A4 je nejen lehký, ale díky EZ tlačítkům také jednoduše ovladatelný. Za výstupy ve vysoké kvalitě stojí rozlišení 2 400 x4 800 dpi a navíc je tato novinka i dostatečně rychlá, skenování dokumentu ve formátu A4 totiž při rozlišení 300 dpi trvá pouhých 10 sekund. Díky svým malým rozměrům i nízké váze lze CanoScan LiDE 300 snadno přenášet dle konkrétní potřeby a použití zjednodušuje i fakt, že nevyžaduje samostatný napájecí kabel: jednoduše stačí skener připojit k počítači nebo notebooku prostřednictvím USB kabelu.
Užitečná jsou i čtyři EZ tlačítka pro snadné skenování do PDF souboru nebo do e-mailu, stejně jako pro snadné kopírování nebo automatické skenování. K žádné z těchto operací tak není nutné procházet nepřehlednými nabídkami a práci se skenerem zvládne i naprostý začátečník. Podobně jako u modelu LiDE 400 jsou k dispozici funkce pro vylepšování výstupů Auto Document Fix a Auto Photo Fix.

Zábava pro všechny se službou Creative Park a odměny v rámci Bonusprogramu
Tiskárny PIXMA lze využít pro zábavu celé rodiny. Máte rádi papírové vystřihovánky a skládačky. Nebo si chcete udělat vlastní kalendář? A co třeba rámečky na fotografie? Pak není nic snazšího, než otevřít stránky služby Creative Park, vybrat si, co se vám líbí a začít tvořit. Možností jsou stovky. Protože Creative Park myslí na všechny věkové skupiny, najdete zde vystřihovánky pro úplně malé děti, které si je navíc mohou samy vybarvit, i náročné modely složené z mnoha dílů pro zkušené modeláře. Majitelé tiskáren Canon PIXMA, kteří používají originální inkousty Canon, navíc získávají přístup k velkému množství prémiového obsahu v databázi Creative Park Premium. K dispozici tak mají fotografie, ilustrace, výrobky z papíru a další materiály od mezinárodně uznávaných fotografů a umělců.
Uživatelé tiskáren PIXMA mohou dosáhnout i na zajímavé odměny, které souvisí s používáním jejich tiskárny. Stačí jen sbírat body za každý čárový kód z originálního balení cartridgí Canon a zaregistrovat se do Bonusprogramu Canon. Pak už jen stačí si v závislosti na počtu získaných bodů objednat odpovídající odměnu. Může to být poukaz na pohonné hmoty, zážitkový poukaz, ale i některý z mnoha produktů Canon.

Nové tiskárny Canon PIXMA TS8250, PIXMA TS6250, PIXMA MG3650S a PIXMA TR4550 i skenery Canon CanoScan LiDE 400 a CanoScan LiDE 300 budou v prodeji od září 2018, tiskárna PIXMA TS9550 pak o dva měsíce později. Další informace o nových tiskárnách Canon PIXMA TS, MG a TR i skenerech CanoScan jsou k dispozici na stránkách www.canon.cz.1 Hodnota 100 let vychází z akcelerovaného testování společnosti Canon při uložení na tmavém místě, s regulovanou teplotou, vlhkostí a plynných látek, tedy v prostředí simulujícím tradiční uložení v albu s fóliemi. S ohledem na zásadní vliv okolních podmínek není tato životnost garantovaná.

2 Všechny varianty nemusí být dostupné ve všech zemích.

3 Pouze formáty A4, Letter a Legal

4 Skenování do cloudu a do e-mailu je k dispozici pouze pro uživatele originálních inkoustů značky Canon.

5 Pouze pro operační systémy Windows