Canon na veletrhu Photokina 2018: návštěvníci si jako jedni z prvních mohou vyzkoušet nový revoluční systém EOS R

PRAHA, 19. září 2018 – Canon se i letos zúčastní prestižního veletrhu Photokina a podstatnou část svého programu věnuje nedávno uvedenému revolučnímu systému EOS R. Návštěvníci si mohou fotoaparát EOS R a objektivy RF prohlédnout i vyzkoušet osobně a zjistit, proč jde o skutečně převratné novinky. Veletrh Photokina 2018 proběhne v Kolíně nad Rýnem od 26. do 29. září a stánek společnosti Canon bude v hale 3 ve 2. poschodí. V rámci veletrhu Photokina se Canon zaměří i na všechny kroky fotografické tvorby a využije přitom řadu svých dalších produktů z oblasti zpracování obrazu určených pro profesionály i pokročilé uživatele.

Experience the camera the world is talking about - the groundbreaking EOS R System, camera and RF lenses will be on display on the Canon stand exclusively at photokina 2018

Zleva: Snímek z Namibie, ambasador společnosti Canon Brent Stirton; Canon EOS R; Snímek z Islandu, ambasador společnosti Canon Richard Walch

Proč navštívit stánek společnosti Canon?

  • Možnost seznámit se s převratným systémem EOS R včetně vyzkoušení full-frame fotoaparátu EOS R a objektivů RF
  • Vystoupení ambasadorů společnosti Canon na různá témata
  • Galerie tištěných snímků ambasadorů společnosti Canon
  • Možnost prozkoumat propojený ekosystém značky Canon, který pokrývá vše od pořízení snímků až po jejich tisk
  • Nechat si vyčistit a zkontrolovat snímač svého fotoaparátu (pro členy servisního programu CPS) i

Prozkoumejte optickou dokonalost značky Canon
Nejnovější systém EOS R staví na více než 80 letech zkušeností společnosti Canon a spojuje v sobě nové přístupy s průkopnickými technologiemi a vysoce kvalitní výrobou, stejně jako tomu bylo u všech produktů pro zpracování obrazu v celé dosavadní historii této značky. Po třech desetiletích od uvedení původního nadčasového systému EOS přichází EOS R se zcela revolučními inovacemi a umožňuje dosáhnout podstatně věrnějších výstupů a zatím nevídané míry podrobností i ostrosti. Nový systém přenáší fotografování i natáčení do nové éry a jedinečné momenty umožňuje zachytit dosud nemyslitelnými způsoby. A to i díky bajonetu RF, který je příkladem dokonalého skloubení optických, mechanických a elektronických vlastností. Fotoaparát EOS R je perfektní součástí celé produktové řady značky Canon z oblasti fotografické techniky, od nedávno uvedeného modelu PowerShot SX740 HS přes oceňovanou bezzrcadlovku EOS M50 až po špičkový EOS-1D X Mark II – jinými slovy dnes Canon může zákazníkům nabídnout přístroj, který splní požadavky všech typů uživatelů, včetně profesionálních fotografů a nezávislých filmařů.

Návštěvníci veletrhu Photokina 2018 si mohou výhody systému EOS R vyzkoušet z první ruky a vychutnat si tak například nejrychlejší automatické zaostřováníii, schopnosti ve špatných světelných podmínkách i obrovskou míru přizpůsobitelnosti fotoaparátu.

Cílem naší existence je inspirovat fotografy i filmaře všech úrovní k prozkoumávání okolního světa. A abychom jim s tím co nejvíce dnes i kdykoli v budoucnu pomohli, přinášíme stále dokonalejší zobrazovací možnosti,“ říká Alessandro Stanzani, výkonný viceprezident   oddělění  Imaging Technology & Communications Group pro region EMEA   ve společnosti Canon. „Jsme obzvláště hrdí na to, že můžeme předvést náš revoluční systém EOS R včetně inovativního bajonetu RF. Tedy systém, který zahájil cestu za úspěchem na začátku tohoto měsíce, a návštěvníci veletrhu Photokina budou jedni z prvních, kteří si mohou jeho výhody vyzkoušet.

Poutavý program, ve kterém nebudou chybět ani ambasadoři značky Canon
S cílem umožnit překonání tvůrčích hranic a zdokonalit vyprávění příběhů pomocí vizuálních prostředků zapojil Canon do veletržního programu i své celosvětově uznávané ambasadory. Návštěvníci se mohou těšit na řadu poutavých rozhovorů a workshopů, které budou probíhat po všechny čtyři veletržní dny. Mezi přednášejícími nebude chybět například Ulla Lohmannová, jež se zaměří na svá dobrodružství v Jižním Pacifiku, nebo Katya Mukhina – ta všechny zájemce seznámí se svými zkušenostmi s novým systémem EOS R, který využila při svém focení na Islandu. A určitě by byla škoda vynechat přednášky ambasadorů na témata jak co nejlépe vyprávět příběhy prostřednictvím obrazových technologií. Mimo jiné poradí s přechodem od fotografií k videím nebo naučí, jak nejlépe dosáhnout živých a atraktivních výtisků.

Během konání veletrhu budou k dispozici i produktoví specialisté značky Canon, aby návštěvníkům pomohli s pořízením perfektních snímků a rozšířili jejich fotografické dovednosti.

Společnost Canon podporuje příznivce fotografie ve všech krocích jejich autorské tvorby – od pořízení snímků přes tisk až po sdílení s rodinou a přáteli. V rámci veletrhu proto Canon předvede i celou produktovou řadu tiskáren PIXMA a Pro Print s cílem demonstrovat, jak mohou špičkové tiskové technologie a inkoust transformovat digitální knihovny snímků do vysoce kvalitních tisků. V galerii s přiléhavým názvem Print Gallery budou navíc vystavovány velkoformátové fotografie vytištěné na tiskárnách imagePROGRAF. 

Na veletrhu budou k dispozici i profesionální servisní služby Canon Professional Services (CPS), které zahrnují expresní opravu poškozených zařízení, zapůjčení náhradního vybavení (podle úrovně předplatného) a podporu přímo na výstavišti nebo prostřednictvím vyhrazené telefonní linky. Profesionální fotografové tak díky CPS mají jistotu, že bez ohledu na okolnosti budou mít veškeré technické předpoklady pro svoji práci.

Aktuální informace o účasti společnosti Canon na veletrhu Photokina 2018 najdete na Twitteru (@CanonEvents) i na Facebooku (Canon EMEA Pro), a to včetně přístupu k exkluzivnímu živému obsahu, jako jsou otázky a odpovědi od ambasadorů a produktových specialistů značky Canon. Další podrobnosti jsou k dispozici i na stránkách www.canon-europe.com/pro/events/photokina. Stánek společnosti Canon bude umístěný v hale 3.2.i Služba bude dostupná v omezeném rozsahu.

ii Údaje jsou platné k 5. září 2018 a vychází z testování dle standardu CIPA a interních postupů společnosti Canon v režimu jednosnímkového automatického zaostřování při použití objektivu RF 24-105mm f/4L IS USM s nastavenou ohniskovou vzdáleností 24 mm.