Nejnovější tiskárny Canon s doplnitelnými inkoustovými zásobníky přináší výhodný tisk

PRAHA, 8. dubna 2019 – Canon rozšiřuje svoji modelovou řadu tiskáren PIXMA G o tři nová kompaktní a nákladově efektivní zařízení s doplnitelnými inkoustovými zásobníky. Prvním představeným modelem je multifunkční barevná tiskárna Canon PIXMA G6050, kterou ocení zejména malé kanceláře a podnikatelé. Kromě tisku umožňuje PIXMA G6050 také skenování nebo kopírování a za pozornost stojí také přední výklopný dvouřádkový LCD displej.

Nejnovější tiskárny Canon s doplnitelnými inkoustovými zásobníky přináší výhodný tisk

Canon PIXMA G6040

Canon PIXMA G5040

Canon PIXMA GM2040

Další novinkou je jednoúčelová barevná inkoustová tiskárna Canon PIXMA G6050, která nabídne ethernetové rozhraní pro stabilní připojení k síti i Wi-Fi konektivitu pro spolupráci s chytrými zařízeními. Posledním přírůstkem do portfolia značky Canon je pak PIXMA GM2050– jednoúčelová černobílá tiskárna, která přináší nízké provozní náklady a vysokou produktivitu do všech prostředí, která vyžadují  monochromatický tisk.

Každý z nových modelů navrhl Canon s ohledem na požadavky, které jsou spojovány s častým využíváním inkoustových tiskáren v kancelářích – zejména pak s cílem nabídnout vysokou kvalitu výstupů, rychlý tisk i konkurenční provozní náklady. Díky vylepšeným inkoustovým zásobníkům s vysokou výtěžností, jejich bezproblémovému doplňování bez rizika ušpinění okolí a širokým možnostem propojení s dalšími zařízeními garantují nejnovější tiskárny PIXMA G všem uživatelům z řad malých firem nekompromisní kvalitu i rozsáhlou škálu funkcí.

Doplnitelné inkoustové zásobníky s vysokou výtěžností zajišťují nízké tiskové náklady bez ohledu na to, zda tiskárny využívají realitní makléři, kteří tisknou podrobnosti o nabízených nemovitostech, nebo třeba řetězce restaurací, které potřebují každý den vytisknout nové podrobné menu. Z pouhých tří zásobníků černého inkoustu lze vytisknout celých 18 tisíc stran, případně z jedné sady barevných inkoustů u tiskáren Canon PIXMA G6050 a Canon PIXMA G5050 až 7 700 stran1. Uživatelé tak nemusí stále kupovat nové inkousty, doba mezi jednotlivými doplněními je podstatně delší a náklady na vytištění jedné strany jsou výrazně menší.

Na vyšší produktivitě se v případě všech tří tiskáren podílí i automatický oboustranný tisk a zásobník papíru na 350 listů – uváděné modely tak šetří náklady na papír a prodlužují dobu mezi doplňováním nových listů. Firmy vyžadující co nejmenší prostoje mohou v případě blížícího se spotřebování inkoustu využít speciálních zásobníků s inkoustem, které Canon navrhl pro rychlé doplnění bez nutnosti použití síly k vymáčknutí.

Organizace s velkými objemy každodenní produkce určitě ocení rychlost tisku až 13 stran za minutu černobíle a 6,8 stran za minutu barevně (u tiskáren Canon PIXMA G6050 a Canon PIXMA G5050)2. Výsledkem vyšší rychlosti je i podstatné zlepšení produktivity.

Důležité je, že u modelové série PIXMA G neznamenají úspory nákladů a vyšší produktivita žádné kompromisy v oblasti kvality. Nově vyvinutý pigmentový inkoust zajišťuje ostře černé texty, díky kterým jsou dokumenty i prezentace po technické stránce opravdu profesionální. Modely PIXMA G6050 a PIXMA G5050 se mohou pochlubit bezokrajovým tiskem živých fotografií až do formátu A4 – samotný tisk je také rychlý. Například fyzickou fotografii ve formátu 10 × 15 cm (4 × 6 palců) mohou mít uživatelé již za přibližně 37 sekund3.

Pomocí aplikace Canon PRINT pro operační systémy iOS a Android mohou uživatelé každé z představených tiskáren pohodlně tisknout z prostředí chytrých zařízení a díky přístupu ke službě PIXMA Cloud Link nechybí ani podpora tisku z cloudových prostředí včetně Google Drive, Dropboxu nebo Evernote. Canon PIXMA G6050 a Canon PIXMA G5050 jsou navíc kompatibilní s technologiemi AirPrint (iOS) a Mopria (Android) i s operačním systémem Windows 10 Mobile a umožňují tak bezdrátově tisknout z chytrých zařízení bez nutnosti využívat speciální aplikace. A pro firmy vyžadující stabilnější připojení je k dispozici i klasická konektivita v podobě ethernetového rozhraní.

Majitelé malých firem, kteří uvažují o rozšíření svého podnikání i do dalších lokalit, mohou sledovat stav všech svých tiskáren pomocí on-line dostupné služby využívající Management Information Base. Systém umožňuje z jednoho místa kontrolovat hladinu inkoustů i počty vytištěných stran a včas objednávat nové inkoustové zásobníky nebo papír.

Tiskárny Canon PIXMA G6050 a Canon PIXMA G5050 jsou kompatibilní s řadou nových médií včetně magnetického fotopapíru, samolepek nebo fotografického papíru čtvercového formátu 8,9 × 8,9 cm (3,5 × 3,5 palce) a představují tak perfektní nástroj pro kreativní tvorbu v domácím prostředí.

Díky nejnovější řadě tiskáren značky Canon s velkoobjemovými doplnitelnými inkoustovými zásobníky si mohou malé firmy i domácí kanceláře užít nákladově efektivní produktivity i vysoké výtěžnosti tiskových materiálů bez jakýchkoli kompromisů v oblasti kvality.

Tiskárny Canon PIXMA G6050, Canon PIXMA G5050 a Canon PIXMA GM2050 budou v prodeji u oficiálních prodejců značky Canon od června 2019.

 

Klíčové vlastnosti tiskárny Canon PIXMA G6050:

 • Čtyři integrované doplnitelné inkoustové zásobníky
 • Vysoká výtěžnost inkoustu – 18 000 stran pro 3 zásobníky černého inkoustu nebo 7 700 stran pro sadu barevných inkoustů
 • Zásobník papíru na 350 listů – velká kapacita pro běžný papír je rozdělená mezi přední zásobník (250 listů) a zadní podavač (100 listů)
 • Tisk, kopírování a skenování
 • Kompatibilita se službou Easy Ink Delivery, která včas elektronickou poštou upozorní na docházející inkoust

Klíčové vlastnosti tiskárny Canon PIXMA G5050:

 • Čtyři integrované doplnitelné inkoustové zásobníky
 • Vysoká výtěžnost inkoustu – 18 000 stran pro 3 zásobníky černého inkoustu nebo 7 700 stran pro sadu barevných inkoustů
 • Zásobník papíru na 350 listů – velká kapacita pro běžný papír je rozdělená mezi přední zásobník (250 listů) a zadní podavač (100 listů)
 • Barevný tisk
 • Kompatibilita se službou Easy Ink Delivery, která včas elektronickou poštou upozorní na docházející inkoust

Klíčové vlastnosti tiskárny Canon PIXMA GM2050:

 • Integrovaný doplnitelný inkoustový zásobník
 • Vysoká výtěžnost inkoustu – 18 000 stran pro 3 zásobníky černého inkoustu
 • Zásobník papíru na 350 listů – velká kapacita pro běžný papír je rozdělená mezi přední zásobník (250 listů) a zadní podavač (100 listů)
 • Černobílý tisk
 • Kompatibilita se službou Easy Ink Delivery, která včas elektronickou poštou upozorní na docházející inkoust

 


1 Výtěžnost inkoustu při prvním nastavení je nižší než po jeho výměně, neboť určité množství inkoustu je spotřebováno k zaplnění tiskové hlavy během prvotní instalace tiskárny. Výtěžnost stran je odhadovaná hodnota na základě zkušební metody společnosti Canon s použitím zkušebního barevného obrazce a simulace nepřetržitého tisku podle normy ISO/IEC 24712 s náhradními inkousty po počátečním nastavení.
Výtěžnost černobílého a barevného tisku nelze kombinovat.
Výtěžnost se významně liší v závislosti na tištěném obsahu a dalších faktorech.
Výtěžnost stran je odhadovaná hodnota na základě zkušební metody společnosti Canon s použitím zkušebního monochromatického obrazce a simulace nepřetržitého tisku podle normy ISO/IEC 19752 s náhradními inkousty po počátečním nastavení.

2 Hodnoty byly zjištěné na základě měření podle mezinárodních norem, a to při použití standardního nastavení. Během déletrvajícího tisku může tiskárna svoji činnost zpomalit, aby nedošlo k nárůstu vnitřní teploty.

3 Rychlost tisku fotografií vychází z výchozího nastavení a použití standardního vzoru ISO/JIS-SCID N2 tištěného na lesklý fotografický papír Photo Paper Plus Glossy II a nezohledňuje dobu nutnou ke zpracování dat v hostitelském počítači.