Canon potvrdil svou prominentní pozici na trhu fotografie a videa. Odnáší si ceny EISA 2019 v pěti kategoriích

Praha, čtvrtek 15. srpna 2019 – Společnost Canon Europe dnes získala od asociace odborných časopisů zaměřených na obrazovou a zvukovou techniku EISA pět prestižních ocenění, která potvrzují její postavení jako jednoho z nejvýznamnějších hráčů na trhu. Ceny EISA 2019 pro objektivy řady RF a EF a tělo EOS RP jsou důkazem špičkové optické a technické kvality výrobků značky Canon, která vychází z dlouholeté tradice. Od uvedení systému EOS R na trh v září 2018 posouvá Canon hranice fotografické techniky. Vyvíjí těla a objektivy, které rozšiřují možnosti fotoamatérů stejně jako profesionálních fotografů – což ocenila i porota letošních cen EISA.

Uznávaní mezinárodní fotoreportéři považují produktovou nabídku společnosti Canon za špičku na trhu

Společnost Canon získala tato prestižní ocenění:

  • Fotoaparát Canon EOS RP získal ocenění EISA 2019-2020 jako nejvýhodnější koupě v kategorii plnoformátových přístrojů
  • Objektiv RF 28-70mm F 2L USM získal ocenění EISA 2019-2020 v kategorii inovace u objektivů
  • Objektiv RF 50mm F 1,2L USM získal ocenění EISA 2019-2020 v kategorii standardních objektivů s pevným ohniskem
  • Objektiv RF 24-105mm F 4L IS USM získal ocenění EISA 2019-2020 v kategorii standardních zoomových objektivů
  • Objektiv EF 600mm f/4L IS III USM získal ocenění EISA 2019-2020 v kategorii superteleobjektivů s pevným ohniskem

Společnost Canon již po desítky let vlastními zdroji vyvíjí klíčové prvky obrazové techniky od těl systémových kompaktů po objektivy řady EF. Na základě svých odborných a technických znalostí vytváří inovativní, oceňované produkty. Systém EOS R reaguje na podněty uživatelů a spojuje to nejlepší z původních produktů EOS spolu s nejmodernější technologiemi. Bajonet RF s krátkou vzdáleností od snímače a průměrem otvoru 54 mm dává optickým konstruktérům společnosti Canon široké možnosti při vývoji nové generace objektivů – menších, s vysokou obrazovou kvalitou a špičkovými parametry.

Na počátku letošního roku společnost Canon potvrdila, že systém EOS R hodlá dlouhodobě rozvíjet. Zveřejnila plán, podle něhož během roku 2019 uvede na trh šest objektivů RF, a řadu dále rozšíří v roce 2020. Nové objektivy budou představovat další vylepšení systému EOS R, včetně tichého, rychlého a plynulého autofokusu a konstantní světelnosti. Canon se soustředí na vývoj nových technologií a nástrojů, které udávají směr v oblasti obrazové techniky – ať už se jedná o rozvoj systému EOS R, zlepšování parametrů či vývoj všestranných produktů v celém spektru nabídky od plnoformátových bezzrcadlovek po DSLR.

„Společnost Canon se dlouhodobě těší pověsti výrobce nejlepších produktů v jednotlivých třídách, která je založena na třech klíčových komponentách obrazové techniky – objektivech, snímačích a procesorech. Naše průkopnické produkty tvoří ucelenou nabídku – od fotografie přes film po filmovou a televizní techniku – na což jsme nesmírně hrdí,“ říká Yuko Tanaka, ředitel produktového marketingu společnosti Canon Europe. „Naší snahou je neustále inovovat, díky čemuž dosahujeme mimořádné kvality v oblasti optiky a naše produkty ovlivňují celosvětové standardy vývoje objektivů. Ocenění EISA potvrzují naše úsilí o maximální obrazovou kvalitu pro každého z našich zákazníků. Nesmírně nás těší, že asociace EISA ocenila kvality systému EOS R, těl přístrojů i objektivů. Naše rozsáhlé zkušenosti tvoří základ pro budoucí inovace v oboru.“

Canon hodlá nadále investovat do úspěšné a oblíbené platformy EOS a uvést nové fotoaparáty a objektivy RF a EF, které nastaví novou laťku kvality obrazu, optických vlastností a výkonu, který uspokojí stále náročnější požadavky zákazníků.

Asociace EISA prostřednictvím poroty složené z uznávaných a obecně známých zástupců 60 významných časopisů ze 30 zemí světa zaměřených na spotřební elektroniku oceňuje produkty, které spojují nejpokročilejší technologie a nejžádanější funkce. Odborná porota EISA produktům značky Canon udělila následující ocenění:

Ocenění EISA 2019-2020 - kategorie standardních objektivů s pevným ohniskem: Canon RF 50mm F1,2L USM
Canon RF 50mm F1,2L USM je standardní světelný objektiv bez kompromisů, který dokládá potenciál nového bajonetu EOS RF. Objektiv vyniká mimořádně vysokou světelností f/1.2, vynikající ostrostí v celém rozsahu a atraktivním bokehem díky desetilamelové cloně. Praktický ovládací prstenec umožňuje snadno nastavovat parametry při fotografování. Špičkové optické prvky jsou umístěné v robustní konstrukci uzpůsobené k intenzivnímu užívání i v náročných podmínkách. Poskytují úchvatné výsledky v různých žánrech - od portrétů po svatební fotografii.

Další informace zde: https://www.canon.cz/lenses/canon-rf-50mm-f-1-2l-usm-lens/

Ocenění EISA 2019-2020 - kategorie standardních zoomových objektivů: Canon RF 24-105mm F4L IS USM
Tento vysoce kvalitní univerzální zoomový objektiv je skvělým společníkem pro běžné fotografování s novou řadou plnoformátových bezzrcadlových přístrojů EOS R. Nabízí velmi užitečný rozsah ohniskových vzdáleností pro celé spektrum žánrů - od širokoúhlých záběrů krajiny po krátké portrétní telefoto. Nabízí konzistentní obrazovou kvalitu v celém ohniskovém rozsahu, při všech clonách a ostřicích vzdálenostech. Ostřicí systém Canon Nano USM se stará o tiché a přesné automatické ostření u statických snímků i při natáčení videa. Doplňuje jej vysoce účinná optická stabilizace obrazu, která zajišťuje ostrost i při dlouhých expozičních časech. Univerzálnost použití podtrhuje robustní konstrukce utěsněná proti prachu a vodě.

Další informace zde: https://www.canon.cz/lenses/canon-rf-24-105mm-f-4l-is-usm-lens/

Ocenění EISA 2019-2020 - inovace u objektivů Canon RF 28-70mm F2L USM
Canon RF 28-70mm F2L USM je první standardní zoomový objektiv pro plnoformátové bezzrcadlovky s konstantní světelností f/2 v celém ohniskovém rozsahu. To umožňuje fotografovi zkrátit hloubku ostrosti do míry, jaká byla dříve možná pouze u objektivů s pevným ohniskem, a použít kratší čas i za špatných světelných podmínek. Obrazová kvalita a ostrost je vynikající v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a motor typu USM zajišťuje rychlé a spolehlivé automatické ostření. Objektiv je výstavní ukázkou, čeho je možné dosáhnout s bajonetem EOS R.

Další informace zde: https://www.canon.cz/lenses/canon-rf-28-70mm-f-2l-usm-lens/

Ocenění EISA 2019-2020 - nejvýhodnější koupě v kategorii plnoformátových přístrojů: Canon EOS RP
Canon EOS RP představuje pozoruhodně cenově dostupný vstupní model kategorie plnoformátových systémových kompaktů. Je vybavený snímačem o rozlišení 26,2 milionu bodů a výkonným procesorem DIGIC 8, které zajišťují špičkovou kvalitu obrazu. Další silnou stránkou přístroje je nesmírně citlivý hybridní systém automatického ostření se 4779 body, který umožňuje spolehlivě zaostřit i při extrémně nízké hladině osvětlení. Lehké tělo kompaktních rozměrů lze používat buď s vynikajícími novými objektivy řady RF nebo se všemi stávajícími objektivy EOS EF a EF-S ve spojení s adaptérem Canon EF-EOS R. Přehlednější rozmístění ovládacích prvků a plně otočný dotykový LCD displej přispívají k jednoduchosti obsluhy.

Další informace zde: https://www.canon.cz/cameras/eos-rp/

Ocenění EISA 2019-2020 - kategorie superteleobjektivů s pevným ohniskem: Canon EF 600mm f/4L IS III USM
Podobně jako jeho menší sourozenec EF 400mm f/2.8L IS III USM využívá tento superteleobjektiv zcela nové uspořádání optických členů, díky němuž dosahuje mimořádné kvality obrazu. Konstrukce ze slitiny hořčíku a z titanu umožnila snížit hmotnost při zachování vysoké mechanické odolnosti a kvality zpracování. Ultrazvukový motor zajišťuje extrémně rychlé automatické ostření a vestavěná stabilizace obrazu umožňuje fotografovat z ruky s expozičním časem až o čtyři stupně delším než za běžných okolností. Díky pevnému clonovému číslu f/4 je možné k objektivu připojit telekonvertor Canon Extender EF 2.0x III a dosáhnout tak efektivní ohniskové vzdálenosti 1200 mm při zachování funkce automatického ostření.

Další informace zde: https://www.canon.cz/lenses/ef-600mm-f-4l-is-iii-usm/

Oficiální vyhlášení cen EISA se uskuteční 6. září 2019 v Berlíně.

Další informace o cenách 2019 EISA Awards naleznete na stránkách: https://www.eisa.eu/