Canon představuje dva nové praktické binokulární dalekohledy včetně nejlehčího dalekohledu se stabilizací obrazu na světě¹, modelu 8X20 IS

Praha, 19. září 2019 - Společnost Canon Europe oznamuje rozšíření své řady stabilizovaných dalekohledů o dva nové modely - Canon 8X20 IS s 8x zvětšením, který je s hmotností 420 gramů nejlehčím stabilizovaným dalekohledem na světě, a Canon 10X20 IS s 10x zvětšením. V obou případech se jedná o snadno přenosné triedry s porro hranoly, čočkami korigujícími křivost obrazové plochy (tzv. Field Flattener) a potahem Super Spectra, který vyvinula společnost Canon pro zlepšení ostrosti a čistoty obrazu. Jsou ideální pro turistiku, pozorování přírody nebo sportovní akce.

Přibližte si svět nejnovějšími kompaktními, lehkými a jednoduše ovladatelnými
dalekohledy Canon

Canon 8X20 IS

Canon 10X20 IS

Společnost Canon jako jediný výrobce aktuálně nabízí 11 modelů, všechny z nichž jsou vybavené technologií stabilizace obrazu. Nastavuje tak laťku ve vývoji technologií dalekohledů a schopností produktů dostupných na trhu. V sortimentu dalekohledů Canon nalezneme modely se zvětšením od 8x do 18x s různě vyváženými vlastnostmi jako praktičnost, světelnost, robustnost konstrukce a velikost, avšak všechny se stabilitou a špičkovým rozlišením optiky navržené a vyráběné společností Canon.

U obou nových modelů kladl výrobce důraz na komfort, přenosnost a jednoduchost obsluhy. Jsou dostatečně malé, aby je bylo možné nosit i v menším batohu, přesto nabízí pohodlný úchop a rovnováhu, dobře ovladatelné ostřicí kolečko a vhodně umístěné tlačítko stabilizace obrazu. Kompaktní velikost je předurčuje zejména pro turisty a pozorovatele přírody. Uživatelé, kteří nosí brýle, si mohou snadno nastavit gumové očnice, k dispozici je i dioptrická korekce pro individuální přizpůsobení podle zraku.

Dalekohledy Canon 8X20 IS a Canon 10X20 IS jsou vybavené shodnou optikou jako světově proslulé fotografické objektivy Canon EF, založenou na unikátní technologii vyvíjené a zdokonalované po několik desetiletí. Dalekohledy využívají optickou stabilizaci obrazu, která okamžitě kompenzuje chvění pohybem s plovoucího třetího prvku optické sestavy. Umožňují tak spolehlivé pozorování při velkém zvětšení. To zvyšuje efektivní rozlišení a předchází únavě zraku při delším pozorování, protože dalekohled kompenzuje přirozený třes a pohyby těla i pohyb způsobený vnějšími faktory, například při jízdě terénem.

Stabilní obraz a zvětšení, které Canon 8X20 IS a Canon 10X20 IS nabízí, usnadňuje sledování malých objektů, například ptáků a jiných menších živočichů nebo letadel a vzdálených vlaků, a to i za pohybu. Nejkratší zaostřovací vzdálenost 2 metry u obou modelů umožňuje objekty detailně pozorovat, i když se přiblíží, například v přírodních parcích nebo v ohraničeném prostoru.

Oba modely se vyznačují vynikající ostrostí a malým zkreslením v celé ploše obrazu díky optice Canon s porro hranoly. Na čočkách je nanesená vrstva Super Spectra, která redukuje závoj minimalizuje odlesky a zajišťuje vysoký kontrast a přirozenost barev. Součástí optické soustavy je i prvek korigující křivost obrazové plochy (tzv. Field Flattener), takže má pozorovatel jistotu, že vidí pozorovaný objekt zobrazený věrně, v jeho skutečné podobě.

Systém stabilizace obrazu je u dalekohledů Canon 8X20 IS a Canon 10X20 IS napájený jedním článkem CR123A umístěným v zadní části těla. U obou modelů vystačí až na 12 hodin provozu, přičemž po stisku tlačítka se stabilizace aktivuje vždy na 5 minut. Uživatel proto nemusí mít obavy z vybití baterie ani na delší tůře nebo při trpělivém pozorování života zvířat.

Společnost Canon vyvíjí optiku, která má sloužit k pozorování a obdivování přírody, nikoli k nelegálním činnostem. Technologie užitá v těchto dalekohledech je v souladu s firemní filozofií Kyosei, jejímž krédem je „žít a pracovat společně pro obecné blaho“. Volbou produktů Canon mají zákazníci jistotu, že podporují značku, která chápe důležitost trvalé udržitelnosti a hledá řešení, která pomáhají chránit životní prostředí.

Dalekohledy Canon 8X20 IS a Canon 10X20 IS budou k dispozici v online obchodu společnosti Canon a u oficiálních maloobchodních prodejců od listopadu 2019.

Cena dalekohledů Canon 8X20 IS bude na českém trhu 13 290 korun, Canon 10X20 IS vyjde na 14 790 korun.

Fotografie dalekohledů Canon 8X20 IS a Canon 10X20 IS naleznete ZDE.

Canon 8X20 IS - klíčové vlastnosti:

 • Nízká hmotnost - pouhých 420 g
 • 8x zvětšení
 • Optická stabilizace obrazu
 • Potah čoček Super Spectra
 • Nejkratší zaostřovací vzdálenost 2 m
 • Dioptrická korekce +/- 5,9
 • Napájení z baterie CR123A, doba provozu 12 hodin

Canon 10X20 IS - klíčové vlastnosti:

 • Kompaktní a lehký - 430 g
 • 10x zvětšení
 • Optická stabilizace obrazu
 • Potah čoček Super Spectra
 • Nejkratší zaostřovací vzdálenost 2 m
 • Dioptrická korekce +/- 9,2
 • Napájení z baterie CR123A, doba provozu 12 hodin

1 Dalekohledy se stabilizací obrazu, výzkum společnosti Canon, září 2019